اتاق استریل با اسپیس فریم

ساخت بیمارستان صحرایی

اتاق استریل با اسپیس فریم چیست:

موارد کاربرد اتاق استریل با اسپیس فریم در ورودی مکان های عمومی:

در این مقاله می خواهیم در رابطه با اتاق استریل با اسپیس فریم، و نحوه ی عملکرد آن صحبت نماییم. همان طور که می دانید این روز ها درگیر شیوع ویروسی عجیب به نام کرونا هستیم. مکان های عمومی نظیر بانک، بیمارستان، فروشگاه های زنجیره ای از مهم ترین مراکز برای شیوع این ویروس می باشد. به همین منظور دولت برای این مراکز راه کار هایی توصیه نمود که از مهم ترین آن ها عملکرد های غیر حضوری برای بانک ها است. اما با این وجود در برخی موارد ما مجبور هستیم که به این مراکز مراجعه نماییم. از جمله فروشگاه های زنجیره ای، مکان هایی هستند که ورود به آن ها ضروری است. راه حل این مشکلات اتاق استریل با اسپیس فریم می باشد. همه ی ما می دانیم اتاق استریل، یک اتاق نسبتا کوچک است که عاری از هر گونه عامل بیماری زا مانند باکتری، ویروس و غیره می باشد. اگر بخواهیم در مورد اتاق استریل با اسپیس فریم در ورودی مراکزی چون بیمارستان ها، بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران ها و غیره صحبت نماییم. باید بگوییم که این اتاق ها به صورت موقت می باشند که به وسیله ی دستگاه های مه پاش، استریل می شوند. با ورود افراد به این اتاق استریل با اسپیس فریم، افراد و لباس ها و وسایل آن ها همگی استریل و ضد عفونی می شود. در هر صورت می توان گفت که استفاده از اتاق استریل با اسپیس فریم، راهی دیگر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و سایر ویروس ها می باشد. اما این اتاق استریل با اسپیس فریم، چرا باید با اسپیس فریم باشد؟ هدف قرار گیری اتاق استریل با اسپیس فریم چیست؟ پاسخ این سوال ها در ادامه ی مقاله شرح خواهد شد.

اتاق استریل در بیمارستان ها و کلینیک ها چه تفاوتی با اتاق استریل با اسپیس فریم دارند:

معمولا در هر بیمارستان و یا کلینیکی اتاق های استریل ساخته شده اند. از ویژگی های این اتاق ها می توان به پاک بودن از هر نوع آلودگی اشاره نمود. اتاق استریل در بیمارستان ها یک چهار دیواری کوچک است که در آن دستگاه ها و وسایل همگی استریل هستند. در این اتاق دستگاه های استریل کننده نیز به وفور یافت می شود. اما می خواهیم بدانیم این اتاق استریل در بیمارستان به چه دردی می خورد؟ در بیمارستان ها باید اتاقی کوچک به متراژ چهار یا شش متر وجود داشته باشد که بتوان در آن اتاق وسایل مورد نیاز در اتاق عمل و جراحی را استریل نمود. علاوه بر آن وسایل زیادی باید در بیمارستان استریل باشند. به همین منظور استریل این وسایل را در اتاق استریل انجام می دهند. از جمله دستگاه هایی که در اتاق استریل بیمارستان ها و مراکز بهداشتی وجود دارد که برای استریل نمودن اشیاء از آن استفاده می نمایند. به شرح زیر است:

فور: دستگاهی است که با استفاده از حرارت خشک اشیاء را استریل می نماید.

اتوکلاو: با استفاده از حرارت مربوط وسایل را استریل می نماید.

ست شور: دستگاهی است که در طی چندین مرحله وسایل را استریل می نماید.

این اتاق استریل در بیمارستان ها ثابت است و استریل محیطی در آن انجام می شود. تمام دستگاه استریل تعبیه شده در این اتاق ها باید از استاندارد ترین ها باشند.

اتاق استریل با اسپیس فریم، یک اتاق استریل است که ورودی استریل جهت مراجعین می باشد. اتاق استریل با اسپیس فریم به صورت متحرک بوده و جا به جا می شود. معمولا قبل از ورود ویروس کرونا در ایران، از اتاق استریل با اسپیس فریم در این کشور استفاده ی زیادی نمی شد. اما با ورود این ویروس همه ی مسئولین و حتی مردم به فکر افتادند و از هر راهی برای پیشگیری بیماری استفاده می نمایند. حال می خواهیم بگوییم که چرا در ساخت اتاق استریل با اسپیس فریم، از اسپیس فریم استفاده می نمایند. باید بدانید که اسپیس فریم از کارآمد ترین وسایلی است که در ساخت غرفه ها، اتاقک ها و غیره از آن استفاده می نمایند. اسپیس فریم بسیار محکم می باشد و در عین مقاومت زیاد دارای وزن کمی می باشد. از آن جایی که اتاق استریل با اسپیس فریم، به صورت یک اتاق پیش ساخته می باشد. بسیار سبک بوده و به راحتی می توان آن را جا به جا نمود.

میانگین: ۵ / ۵٫ تعداد: ۷

هیچ رای تا کنون! اولین نفری باشید که این پست را ارزیابی کنید.

‫2 نظر ارسال شده در “اتاق استریل با اسپیس فریم

  1. جمشیدی :

    سلام از بیمارستان پیام می دم نیاز به اتاق استریل یا راه رو ورودی استریل مثل بیمارستان میدان فرهنگ سعادت آباد تهران نیاز دارم قیمت می دهید ۲*۵ با ارتفاع ۲٫۵۰ همراه با پوشش و تجهیزات داخل جهت استریل مراجعه کننده نیاز دارم ، لطفا راهنمایی بفرمائید و شماره تماس مدیر فنی رو بفرمائید برای بازدید بیمارستان ( فوری )

  2. اشرافی :

    سلام برای فروشگاه یه اتاق استریل برای کارمندان و یه راه رو ورودی استریل نیازمندن لطفا تماس بگیرید
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 12 =