اسپیس فریم با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • جنس فلز اسپیس: فلزی که در ساخت اسپیس فریم استفاده می‌شود باید سبک باشد. معمولا از لوله‌های فلزی صنعتی در ساخت این محصول استفاده می‌شود.
  • ابعاد اسپیس فریم: ابعاد هر سازه اسپیس فریم یک استاندارد جهانی دارد که اگر از آن تبعیت نشود، به کلی استاندارد سازه را دچار مشکل می‌کند. دو مدل اسپیس فریم صاف و منحنی شکل داریم. ابعاد اسپیس، اسپیس فریم صاف در ابعاد نیم متر تا چهار متر ساخته شده و اسپیس فریم‌های کروی یا منحنی قطر یک تا سه متر دارند. سطح مقطع مناسب برای ساخت اسپیس فریم نیز پانزده سانتی متر مربع است.
  • ضخامت لوله‌ها اسپیس فریم: استاندارد قطر لوله به کار رفته برای ساخت اسپیس فریم حدود ۰٫۸ تا ۱٫۵ میلی‌متر است. هرچه قطر لوله‌ها بیشتر باشد، استحکام آن نیز بیشتر است. با توجه به کاربرد اسپیس فریم و شیوه استفاده از آن (مثلا در ساخت غرفه، استیج برنامه یا بنر تبلیغاتی) ضخامت آن متفاوت خواهد بود.
  • تعداد رکاب‌ها اسپیس: رکاب اصطلاحا به مربع‌های جوش‌خورده‌ای می‌گویند که استحکام سازه را تضمین می‌کند و آن را نگه می‌دارد. تعداد مربع‌ها و فاصله میان آن‎‌ها می‌تواند زیاد یا کم باشد و تعداد رکاب‌ها با توجه به نوع ساخت آن متفاوت است. هرچه تعداد رکاب‌های یک سازه بیشتر باشد، از استحکام بیشتری برخودار است.
  • جوش‌خوردگی اسپیس: یکی از عواملی که تعیین‌کننده کیفیت اسپیس فریم خوب است، نحوه جوش‌‌دهی آن است که باید عمق کافی داشته باشد تا استحکام آن را تضمین کند. جوش مناسب و استاندارد برای اسپیس فریم CO2 است. پیوستگی فلز سازه و پستی بلندی نداشتن؛ عامل مهمی در تعیین کیفیتش است و در مراحل بعدی ساخت آن تاثیر دارد.
  • پوشش اسپیس فریم: نوعی پوششی که فلز اسپیس فریم را کاور می‌کند تاثیر زیادی روی کیفیت آن می‌گذارد. برای مقاوم کردن اسپیس فریم می‌توان از رنگ یا آبکاری استفاده کرد:
  • آبکاری اسپیس فریم: با ایجاد لایه گالوانیزه و اسیدی روی سطح فلزی، سازه در برابر خوردگی مقاوم شده و زیبایی و جلوه بیشتری پیدا می‌کند. گاهی اوقات بعد از فرایند آبکاری، در قسمت‌های جوش‌کاری شده نقاط سیاهی به وجود می‌آید که موجب کاهش کیفیت اسپیس فریم می‌شود. این موضوع به شیوه جوشکاری سازه مربوط است که اگر با استانداردهای خاصی صورت نگیرد موجب کاهش کارکرد محصول می‌شود.
  • رنگ‌کاری اسپیس فریم: رنگ برای زیبایی سازه به آن زده می‌شود. تمیز کردن آلودگی‌های سطحی فلز و از بین بردن تمام چربی‌ها عامل مهمی در ماندگاری پوشش رنگی اسپیس فریم است.

کیفیت اسپیس

جهت خرید ، فروش ، اجاره و مشاوره اسپیس نمایشگاهی یا همان اسپیس فریم و قیمت اسپیس فریم به شماره۰۲۱۶۵۴۱۳۶۷۶ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *