اسپیس فریم در رشت

ارائه خدمات اسپیس فرم در رشت

اسپیس فرم ( Space Frame ) چیست ؟

اگر بخواهیم به زبان ساده تر در مورد اسپیس فرم صحبت کنیم، نوعی سازه ی در هم تنیده که همزمان دارای ساختاری منظم، مستحکم، سبک و خرپا ( سه شاخه گونه ) دارد. در علوم مهندسی عمران و ساخت ساز به آن نیز سازه Space Structure نیز می گویند. ساختار اسپیس فرم از الگوی هندسی تبعیت می نماید و کاربرد آن ساخت سازه های بزرگ، موقت و یا مستحکم کننده استفاده می شود. به عنوان مثال در نمایشگاهای فصلی، بازارچه ها و … از اینگونه ساختارهای سازه ای استفاده می گردد.

انواع کلاس های اسپیس فرم بر اساس کاربرد

  • برای ساخت سوله ها و ساختار های وسیع و تراکم پایین همچون سوله های هواپیمایی و از این قبیل
  • برای ساختار های رو باز همچون ایستگاههای متروی باز
  • برای طاق های منحنی شکل
  • برای ساختار های موقت سازه ای

انواع کلاس های اسپیس فرم بر عناصر

  • تک لایه ای : یک بافت سطحی مثلثی با قطر کم
  • دو لایه ای : از دو لایه تکی ساخته شده و با اسپیس فرم های هندسی گونه دو لایه به یکدگیر متصل شده اند. ساختار دو لایه ای به دسته تقسیم می شوند، کمربندی فوقانی- کمربندی میانی – کمربندی تحتانی.
  • سه لایه ای : این نوع از ساختار اسپیس فرم به صورت موازی متصل می گردد و مورب به یکدیگر نصب می گردد.

خدمات اسپیس فرم در گیلان

در استان های شمالی ایران همچون گیلان سازه های اسپیس فرم بسیار مورد توجه قرار گرفته و در تمامی شهرهای مسافر پذیر استان مانند: رشت، لاهیجان، بندر انزلی، لنگرود و … استفاده می شود. مشخصا سازگاری اینگونه ساختار مهندسی سبک و ارزان قیمت باعث شده جایگزین مناسبی نسبت به دیگر رقبای خود در استان گیلان شود. برای شهرهای شمالی کشور مانند لاهیجان، رشت، ماسال و دیگر شهر ها به علت داشتن شرایط خاص آب هوایی و همچنین محیط زیستی به عنوان یکی از محبوب ترین و سازگارترین سازه های ساختمانی می توان سازه های اسپیس فرم را نام برد.

نمونه کاربردهای سازه های اسپیس فرم در استان گیلان

ساختمانهای صنعتی ، کارخانه، سالن ورزش، انبارها استخرهای شنا، سالن کنفرانس و مرکز نمایشگاه، استادیوم هایی با مسافت طولانی، موزه و خانه های باستانی، مراکز خرید ، فرودگاه ها و سایبان های مقطعی، سالن نمایشگاه  و… .

البته لازم به ذکر در صنعت ماشین آلات و سازه های هوایی نیز استفاده می گردد. به عنوان مثال در شاسی بندی ماشین های فرمول یک و یا ساخت هواپیما های سبک از مهندسی اسپیس فرم نیز استفاده می گردد.

اسپیس فرم و بومی سازی

همانطور که می دانیم استفاده از هرگونه نوآوری در هر زمینه ای از علم، بدون مفهوم بومی سازی معنا پیدا نخواهد کرد از همین سو فناوری نوین سازه های اسپیس فرم هم نیز از این موضوع مستثنا نیستند از همین سو متخصصین ما در این امر سعی در نزدیک نمودن اینگونه ساختار با ساختار بومی خود نموده اند. به عنوان نمونه استفاده در طاق های منحنی که در معماری ایرانی به آن ها طاق نصرت گفته  می شود و با استفاده اسپیس فریم شما به راحتی می توانید آن را پیاده سازی کنید. در استان گیلان که استفاده از اینگونه طاق ها از گذشته مرسوم بوده است، یکی از دلایلی است که استفاده اسپیس فریم محبوبیت پیدا کند.

هزینه های اسپیس فریم در استان گیلان

یکی دیگر از دلایل انتخاب اسپیس فریم، قیمت تمام شده آن است. اینگونه سازه ها علاوه بر سهولت در نصب، نیز هزینه ای بسیار کمتر نسبت به دیگر روش های موجود دارد و حتی شما قادر به کرایه آن می باشید. به صورتی که شما درخواست ساختاری موقت را داشته باشید، نیازی نیست که هزینه بیشتری برای خرید اسپیس فریم (فروش اسپیس فریم ) نمایید و با پرداختی هزینه ای بسیار کمتر آن را برای مدت مشخصی اجاره نمایید. البته این نکته حائز اهمیتی که در قیمت تمام شده، چه در خرید و چه در کرایه اسپیس فریم (اجاره اسپیس فریم)، نوسانات قیمت آهن و مواد آبکاری می باشد. ممکن است نوع فلز استفاده شده در Space Frame متفاوت باشد و همچنین جوش آن. در نتیجه اگر شاهد قیمت های متفاوتی هستید ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد.

حرف آخر

تیم متخصیص ما با داشتن سال ها تجربه و آمیختن آن با علم روز دنیا، به عنوان یکی از منتخب ترین و با سابقه ترین شرکت های فعال در این عرصه فعالیت می نماید و آماده همکاری در سراسر استان گیلان ، رشت، لاهیجان، بندر انزلی، لنگرود و … به همشریان عزیز می باشد.

 

2 دیدگاه برای “اسپیس فریم در رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *