سالن ضد عفونی

ساخت بیمارستان صحرایی-2

سالن ضد عفونی و تجهیزات مورد نیاز

سالن ضد عفونی؛ تجهیزات مخصوص اتاق ایزوله، اتاق استریل به منظور ضد عفونی هوا عبارتنداز: کیسه پلاستیکی و نایلونی، کیسه مخصوص جمع آوری ضایعات، صابون، حوله، محلول و اسپری ضد عفونی، گان یا پیشبند یک بار مصرف، ماسک‌های پزشکی، دستکش بیمارستانی یا لاتکس، عینک مخصوص، محافظ صورت بیمارستانی، کلاه و…

علت استفاده از دستگاه ضد عفونی

مکان‌های سربسته می‌تواند تا حد بسیار زیادی تشدید کننده بیماری‌های ویروسی از جمله آنفولانزا و کرونا باشند. علت این امر نیز بسیار واضح است؛ جمع شدن افراد مشکوک به ویروس یا دارای علائم بیماری در یک مکان به همراه اشخاص فاقد بیماری، موجب انتقال راحت تر بیماری از طریق مجرای بینی (تنفس) و دست ها می‌شود. اگر چه روش‌هایی مانند شستن کامل و صحیح دستها، رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و دستکش، تغذیه سالم و… موجب جلوگیری انتقال بیماری می‌شوند اما استفاده از دستگاه ضد عفونی، اتاق ایزوله و اسپری ضد عفونی هوا می‌تواند تا حد قابل توجهی از انتشار این ویروس جلوگیری نماید.

اتاق پیش ساخته ضدعفونی و تعبیه دستگاه های ضد عفونی

با توجه به لزوم تعبیه دستگاه‌های ضد عفونی هوا در اتاق پیش ساخته ضد عفونی، لازم است تا با کارکرد تعدادی از دستگاه‌ها آشنا باشیم.

  • کنت ایربگ: این دستگاه ضد عفونی هوا، با گاز اکسیژن فعال و مناسب برای فضای چهل و هشت متری می‌باشد.کافیست در هنگام مصرف و یا خرید به ویژگی‌های این دستگاه مانند: محل نصب، مقدار اوزون خارج شده، میزان مصرف برق، نوع استاندارد، وزن، چگونگی کنترل، دما و قیمت توجه شود.
  • جی پلاس: ساخت شرکت معروف گلدیران و دارای خصوصیات تقریبا نزدیک به دستگاه کنت ایربگ می‌باشد.
  • اوزون: با زدودن آلودگی‌های اتاق، آنتی آلرژی می‌باشد. فضای تحت پوشش این دستگاه ضد عفونی هوا، تقریبا شصت متر می‌باشد. جالب است بدانید که این دستگاه یون ساز نیز دارد.
  • ایستکول: دارای دستگاه بخور، رطوبت خانه و محل کار را تنظیم می کند که خود در جلوگیری از ابتلا به بیماری موثر می باشد.
  • فرسکو: لامپ یو وی به منظور نابودی ویروس‌های موجود در محیط، یکی از شاخص‌های متمایز کننده این ویروس می‌باشد.
  • هانیول: میکروب، ویروس، درات گرد و غبار، مواد آلرژی زا و… را به سهولت از محیط می‌زداید.

البته تحقیقات نشان داده است که اشعه فرابنفش برای زدودن ویروس و باکتری بسیار موثر می‌باشد ولی تعداد این دستگاه‌ها، در بازار کنونی بسیار اندک است.

میانگین: ۴٫۷ / ۵٫ تعداد: ۶

هیچ رای تا کنون! اولین نفری باشید که این پست را ارزیابی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =