سوله اسپیس فریم

سوله و سازه های موقت سال های زیادی است که در جاهای مختلف به کار می‌روند و بسیاری از شرکت های تولید کننده به صورت تخصصی بر روی انواع سوله و سازه های موقت کار می‌کنند. در واقع تولید سوله و سازه های موقت تاثیرات بسیار خوبی از خود به جای گذاشته است و مزیت‌های زیادی دارد. از جمله این مزیت های می‌توان به این اشاره کرد که با سوله های دائمی و موقت میزان مصرف آهن در کل بسیار پایین آمده است. سوله موقت از جمله انواع سوله اسپیس فریم، سوله سبک خرپایی، سوله های موقت و دائم بار مرده‌ی کمی دارند. به راحتی برپا و برچیده می‌شوند. برای همین برای مناسبت ها و انبارهای موقت و گالری و نمایشگاههای دوره‌ای، بهترین گزینه برای برپایی هستند. سوله و سازه های موقت باید در عین موقت بودن قابلیت نگهداری و محافظت از فضای خود برای طول دوره را داشته باشند. برای همین اینکه برای برپایی سوله و سالن موقت به کجا مراجعه کنیم بسیار مهم است.

سوله موقت

ساخت سوله اسپیس فریم

ساخت سوله و سالن موقت با سازه اسپیس فریم

سالن اسپیس فریم

سوله و سالن اسپیس فریم توسط اسپیس فریم امکان پذیر می‌باشد. ساخت سوله با متریال اسپیس در ابعاد متفاوت و ارتفاع مشخص با هزینه و قیمت ارزان قابل انجام می‌باشد.

گروه صنعتی اسپیس سازان به وسیله سازه اسپیس فریم این امکان را فراهم ساخته که بنا به درخواست مشتریان خود انواع سوله را برای کاربرد های متفاوت بسازد. سوله توسط اسپیس سازان به دو شکل سوله موقت و دائم قابل اجرا می‌باشد. برای پوشش سوله های موقت و سوله های دائم میتوان از انواع متریال استفاده نمود. ساخت سوله با اسپیس فریم این مزییت را دارا می‌باشد که به راحتی قابلیت نصب و جمع آوری را دارا می‌باشد. سوله اسپیس دارای استحکام و قیمت سوله و سالن اسپیس ارزان می‌باشد.

 

ساخت سوله موقت

برای ساخت سوله موقت به دانش خاص نیاز است. این سوله و سازه های موقت یک ویژگی بسیار خوبی که دارند این است که دهانه های بزرگ تا ۲۰ متر و حتی بیشتر را بدن ستون برای ما پوشش می دهند. برای همین اتصال ها و جای دقیق آنها بسیار مهم است تا خدایی نکرده سازه فرو نریزد. انواع چادرهای آلومینیومی را می توان برای پوشاندن دهانه های تا ۲۰ متر به کار برد. در به کار بردن پوشش چادر و پارچه باید بسیار به شرایط جوی دقت داشته باشید. از انواع سوله و سازه های موقت آلومینیومی نیز می توان برای انواع پارکینگ های مسقف استفاده کرد. این را بدانید که این سوله موقت در برابر نیروی زلزله نیز مقاومت خوبی را دارد. چرا که سازه سبک است و اتصال های آن خیلی صلب نیستند.

ارزانترین روش ساخت سوله و سازه های موقت کدام است؟

شاید برایتان سوال باشد که هزینه های ساخت سوله و سازه های موقت چقدر است و چگونه می توان ارزانترین سوله با کیفیت کافی را ساخت. برای این سوال باید ارجاعی داشته باشیم بر انواع سوله ها، با توجه به انواع سوله ها هزینه های ساخت سوله متفاوت خواهد بود. از طرفی اصولی ساختن سوله بسیار به ارزان تمام شدن هزینه ها برای شما تاثیرگذار خواهد بود. شما اول کاربری و نوع سوله ی مورد نیاز را به درستی توصیف کنید.چرا که انواع سوله ها روش های ساخت و اجرت های متفاوتی با هم دارند. حتی اینکه کدام شهر هستید و در چه زمانی می خواهید سوله ی خود را بسازید، بر هزینه تاثیرگذار است. برای این کار بهترین راه است که با مشاوران سازه ای و طراحی و ساخت سوله و سازه های موقت در ارتباط باشید. شما میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید و مشاوره های رایگان در این زمینه را دریافت کنید.

سوله موقت خرپایی 

سازه های موقت خرپایی نسبت به سوله های تیرورقی، رایج تری و زیباتر هستند. عمده دلیل این کاربرد، سبک بودن سوله موقت خرپایی است. این نوع سوله ها فاصله ی قاب ها به دلیل خاصیت خرپا از همدیگر کمتر است و مقطع های بهینه تری دارند. برای مقاومت در برابر بارهای بحرانی نسبت به سوله های معمولی، عملکرد بهتری دارند. ظاهر این خرپاها نیز به گونه ای است که در ظاهر زیبا هستند حتی می توان به صورت اکسپوز و سازه ی نمایان از آنها استفاده کرد.

دیگر نکته ی مهم دیگر این است که این نوع سوله و سازه های موقت و سوله سبک اسپیس فریم نسبت به دیگر سازه های موقت، ۱۰ تا ۳۰ درصد اقتصادی تر هستند. این یعنی اینکه شما می توانید بسیار در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

موارد کاربرد سازه ها و سوله های سبک

سوله و سازه های موقت را در موقعیت ها و به اهداف مختلف می توان به کار برد. در زیر مروری بر پرکاربردترین استفاده از سازه موقت سوله خواهیم داشت:

 • سالن های نمایشگاهی و دوره ای
 • انبارهای موقت و دائم برای کارخانه ها و دیگر کاربری ها
 • گلخانه ها
 • در زمان بلایای طبیعی برای پناه دادن در کمترین زمان می‌توان به سوله و سازه‌های موقت پناه آورد.
 • مراسم عروسی در فضای باز
 • نمایشگاههای دانشگاهی و غیردانشگاهی س
 • پارکینگ موقت و دائمی
 • همایش های رسمی و غیررسمی
 • مراسم افتتاحیه
سوله موقت

ساخت سوله موقت با اسپیس

هزینه های مختلف برای ساخت سوله

 • هزینه های اولیه برای اسکلت فلزی سوله و سازه های موقت
 • هزینه های خرید مصالح اولیه ی ساخت
 • هزینه های حمل و نقل و جابه جا کردن قطعات
 • هزینه های نصب و برپایی سوله

شاید بپرسید چرا در ساخت سوله انقدر تفاوت در قیمت وجود دارد. حقیقت این ماجرا این است که بازار آهن آلات و مصالح ثبات ندارد و از طرفی فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه و قیمت زیاد هستند که باید آنها را نیز در نظر گرفت.

مواردی وجود دارند که بر هزینه های نهایی ساخت سوله تاثیرگذار هستند و برای تخمین برآورد نهایی

هزینه ها باید آنها را مد نظر داشت:

 • اینکه آیا در ساخت و برپایی سوله و سازه های موقت از جرثقیل استفاده می کنید یا خیر
 • نوع مصالحی که برای ساخت سوله به کار می برید.
 • کیفیت مصالحی که به کار می برید.
 • از چه نیروی متخصصی برای طراحی و برپایی سوله استفاده می کنید، سطح دانش انها چقدر است.
 • کاربری سوله و سازه های موقت چیست؟ اگر بتوانید بهترین نوع سوله و سازه های موقت را برای کاربری های خود تعیین کنید که در انتخاب ارزانترین سوله موفق عمل کرده اید.
 • تاسیسات به کار رفته برای گرمایش، روشنایی و غیره
 • پوششی که برای دیوارهای داخلی و یا سقف سوله بکار می برید، چه چیزهایی هستند؟

تخمین وزن کلی برای سوله و سازه های موقت چقدر است.

سوله سازی و مزیت های سوله موقت

برای سوله ها و سازه های موقت مزیت ها و نکته های مثبتی وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره شد، در ادامه لیستی از مزیت های این نوع سازه را برایتان آورده ایم:

 • در اجرا و نصب سوله و سازه های موقت سرعت عمل بالایی وجود دارد
 • سوله و سازه های موقت را می تواند بر چید و در جای دیگری نصب و برپا کرد.
 • این نوع سازه ها در برابر زلزله تا ۸ ریشتر مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.
 • برای کاربری های خاص مانند انواع انبارها و نمایشگاههای موقت و دائم، مرغداری ها، سالن های صنعتی، مراکز تجاری، بازارچه های موقت و گلخانه ها، بهترین سازه ای که می توان برپا کرد و هزینه های کمی را صرف نمود سوله از جمله انواع سوله خرپا و سوله اسپیس فریم می باشد.

نمایشگاههای موقت

 • امروزه در طرح و زیبایی این نوع سوله، تنوع و زیبایی خاصی وجود دارد.
 • با این نوع سازه می توان دهانه های بزرگ تا ۷۰ متر را پوشاند و به ستون نیازی نداشت.
 • دیوارهای داخلی را می توان با مصالح بنایی و دیگر انواع پارتیشن ها ساخت.
 • سوله موقت و سوله سبک را به راحتی می توان جابجا کرد. می توان آن را برچید ودر جای دیگری به راحتی نصب کرد. این کار را می توانید در زمان کوتاهی انجام دهید. این برای کارهایی که صرفه جویی در زمان برای آنها مهم است، ارزشمند است.
 • می توان از سوله و سازه های موقت برای چند بار و برای کاربری های مختلف استفاده کرد.

چگونه هزینه ی ساخت سوله و سازه های موقت را پایین بیاوریم

سازه های موقت

نکته ها و تکنیک هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا با هزینه های بسیار پایین به بهترین و مناسب ترین سوله دست پیدا کنید. از جمله اینکه در انتخاب دهانه مناسب برای سوله باید بسیار محتاط باشید. انتخاب یک دهانه مشخص و مناسب می تواند تا ۷۰ درصد در هزینه های نهایی شما تاثیر گذار باشد. نوع سوله ای که برای کاربری انتخاب می کنید نیز باید کاملا مناسب باشد. برای انبار بهترین سوله، سوله های خرپایی و برای نمایشگاههای موقت بهترین سوله می تواند سوله های اسپیس فریم باشد. هر چند مساحتی که می خواهید بپوشانید نیز بسیار مهم است. انتخاب دقیق مقدار مصالح در هزینه های خرید و به کار گرفتن کارگر به شما کمک خواهد کرد. همانطور که دیدید فاکتورهای زیادی دست به دست هم می دهند و در خرید ارزانترین نوع سوله موقت تاثیرگذار هستند. برای همین شما در خرید و برپا کردن سوله حتما به مشاوره طراح و مهندسین سازه نیاز خواهید داشت. سوله و سازه های موقت را اگر اقتصادی اجرا کنید، با سودی که به مرور خواهید کرد، می توانید یکی دیگر را نیز در فاصله زمانی کوتاهی برپا کنید. برای این کار حتما به شرکت های معتبر که درزمینه ی برپایی سازه های موقت تجربه و سابقه دارند، مراجعه کنید. شما باید روند سوله سازی آن شرکت و دفترچه محاسبات مختلف را برای کار خود تهیه و کارشناسی شده تحویل بگیرید.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوله موقت و سازه های سبک با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید.